Jak na satelitní příjem. | Český satelit
» Registrovat   (Nákup lze provést i bez registrace.)    

Jak na satelitní příjem.

Pokrytí satelitního vysílání

Pro příjem českých a slovenských programů Skylink je nutný výhled na oblohu jižním směrem. V některých lokalitách se může stát, že ve výhledu na družici překáží např. výšková budova, strom nebo terénní nerovnost.

Výhody satelitního příjmu

 • Široká nabídka programů (všechny české a slovenské programy v základní nabídce)
 • Příjem HD programů s vysokým rozlišením. (nejkvalitnější příjem TV programů)
 • Možnost libovolně dokupovat placené programy.

Co je potřeba k příjmu satelitního vysílání

Základní komponenty pro satelitní příjem:

 • Satelitní přijímač nebo televizor se satelitním tunerem
 • Parabolická anténa
 • Konvertor (LNB)
 • Satelitní karta
 • Kabely, konektory
 • Konzola nebo stožár pro uchycení paraboly

Jak vybrat satelitní přijímač

HD satelitní přijímač otevírá nabídku HD televizních programů. HDTV satelitní přijímače jsou pro diváky, kteří si přejí nejlepší obraz a zvuk na televizi s označením FULL HD, HD Ready nebo HD 1080p. K propojení HD televizoru a HD satelitního příjimače je nutný kabel HDMI.  V HD formátu je šířeno stále více stanic a je to nepochybně trend blízké budoucnosti. Navíc HD přijímače zvládají kompresi MPEG4, ve které již dnes vysílájí televizní stanice v klasickém rozlišení, a do budoucna by na ni měly přejít všechny stanice. Jedná se o dokonalejší způsob komprese, který spoří nákladnou přenosovou kapacitu a tím i výdaje vysilatelů.

Přijímače s certifikovaným dekodérem IRDETO doporučujeme pro příjem programů s dekódovací kartou Skylink HD

Satelitní přijímače se standartní kvalitou obrazu jsou určeny zejména majitelům starších televizorů. K propojení televizoru a satelitního příjimače SD se používá kabel scart.

Multimediální funkce u satelitního přijímače

USB rozhraní umožňuje pohodlnou aktualizaci firmware přijímače i zálohování jeho nastavení. S externím USB diskem můžete také nahrávat a přehrávat televizní pořady (funkce PVR, Time Shift). Pokud to satelitní přijímač umožňuje, můžete také z externího paměťového média přehrávat hudbu ve formátu Mp3 nebo prohlížet fotografie. Některé přijímače dokážou přehrát i videoformáty jako Xvid, DivX, avi, vob, mkv, mov, mp4 a wmv.

 

Internet přímo do televize

Některé modely satelitních přijímačů mají možnost připojení k Internetu pomocí portu RJ-45 nebo Wi-Fi. Na televizní obrazovce tak můžete používat služby jako YouTube, Google maps, předpověď počasí, brouzdat po www stránkách a poslouchat internetová rádia.

 

Dvoutunerový satelitní přijímač pro nahrávání

Jedná se vlastně o dva satelitní přijímače v jednom. Dva tunery umožňují nezávisle nahrávat jinou stanici, než právě sledujete (tak jak jsme byli zvyklí u videorekordérů). Vyžaduje to však jeden vývod na konvertoru satelitní paraboly navíc a vedení dvou koaxiálních kabelů k satelitnímu přijímači. Ve dvoutunerových přijímačích bývá vestavěn pevný disk pro ukládání záznamů. Podle kapacity HDD se odvíjí i cena celého zařízení.

 

Kombo přijímač

Kombinace satelitního přijímače a set-top-box v jednom. Tento přijímač dokáže zobrazit jak stanice ze satelitu (DVB-S), tak i stanice z pozemního digitálního vysílání (DVB-T). Kombinuje tak výhody obou platforem a divák má možnost přijímat všechny stanice vysílané na našem území pomocí jednoho přijímače. Pro příjem pozemního digitálního vysílání je nutná anténa.

 

Karta Skylink do satelitního přijímače

Pro příjem Českých a Slovenských televizních stanic, budete do přijímače pořizovat dekódovací kartu satelitního operátora Skylink. Pro nové karty Skylink HD, Skylink Standard HD M7 musí být přijímač vybaven certifikovanou čtečkou karet Irdeto nebo obsahovat volný slot pro vkládání dekódovacích (CI) modulů. Pro majitelé starších karet Cryptoworks lze zakoupit kartu Skylink Výměna která funguje jak v nových dekodérech Irdeto, tak v původních dekodérech CryptoWorks. Operátor Skylink přijímače na našem trhu testuje a pokud splňují bezchybnou funkčnost, opatřuje je označením Skylink Ready. To zaručuje nejen bezproblémovou spolupráci s jeho dekódovacími kartami, ale i bezchybnou lokalizaci menu, EPG a titulků do českého a slovenského jazyka..

 

Montáž satelitního kompletu

Montáž satelitního kompletu není triviální záležitostí, měli bychom se proto také zamyslet nad tím, zda chceme podstoupit riziko neúspěšné instalace nebo nákupu nevhodných dílů. Pokud svěříme montáž odborné firmě, zaplatíme za ni, ale získáme také záruku na provedenou práci a zakoupené zboží.

Proč satelitní komplet s montáží od nás ?

 • Profesionální odbornost a velký výběr zboží.
 • Dovezeme, zapojíme, naladíme, seznámíme s obsluhou satelitního přístroje.
 • Vystavíme faktura. Na montáž a zboží máte 2 roky záruku.
 • Pokud by došlo k poruše satelitního příjimače, zapůjčíme druhý přijímač po dobu reklamace.
 • Jednotlivé komponenty satelitního systému při poruše měníme kus za kus.
 • Možnost aktivace placených programů Skylink.

 

S výběrem satelitního kompletu Vám rádi pomůžeme na emailové adrese: tomkral@seznam.cz, případně nás můžete kontaktovat telefonicky na čísle: 776 189 494.

 

Instalace - aktuality

Výrobci
Akce Telly - Digi

https://www.ceskysatelit.cz/akce-na-satelitni-montaze-a94

Aktivace Skylink